Ogłoszenia Duszpasterskie XXII Niedziela zwykła 03 września 2017

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                 3 września 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Spotkanie Kół Żywego różańca o godz. 1700. O godz. 1730 nabożeństwo eucharystyczne i procesja z Najświętszym Sakramentem.

2. W dzisiejszą niedzielę są zbierane do puszek ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. W imieniu ks. arcyb. Henryka Hosera SAC, wszystkim ofiarodawcą składam gorące Bóg zapłać!

3. W dniu jutrzejszym rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci i Młodzież objęte katechizacją na terenie naszej parafii, będą miały rozpoczęcie w bazylice 5 września o godz. 1000 szkoła podstawowa  nr 354 i gimnazjum. 6 września o godz. 900 szkoła podstawowa nr. 30. 7 września o godz. 900 szkoła podstawowa muzyczna.

4. W najbliższą środę (6 września) o godz. 19.00 w sali parafialnej nr 131 (wejście od ul. Kawęczyńskiej przez portiernię domu zakonnego) odbędzie się katecheza przygotowująca chrzestnych i rodziców dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu św. Decyzją władzy kościelnej w naszej diecezji udział w takim przygotowaniu jest obowiązkowy. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

5. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej o godz. 700, 800, 1200, 1800, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

6. W nowym roku szkolnym do zespołu duszpasterskiego przy naszej bazylice dołączył ks. Grzegorz Tondera, który przejmie obowiązki po ks. Piotrze, czyli będzie katechizował, kierował stancją dla studentów i pracował w duszpasterstwie parafialnym. Ostatnio ks. Grzegorz pracował jako katecheta w Zespole Szkół Salezjańskich w Łodzi. Z życzliwością przyjmujemy go w naszej wspólnocie, a że dziś akurat są jego imieniny, w imieniu całej parafii składam mu serdeczne życzenia, by w posłudze sprawowanej w Bazylice spełniał swoje kapłańskie i salezjańskie ideały. Niech doświadcza w niej również Bożej obecności i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej