Ogłoszenia Duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła 28 sierpnia 2016 r.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                28 sierpnia 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy XXII niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

2. Władze zakonne Sióstr Wspólnej Pracy od Maryi Niepokalanej wyznaczyły s. Róży – naszej zakrystiance – nowe zadania, z którymi wiąże się zmiana miejsca zamieszkania. Dzisiejsza niedziela jest więc dla niej ostatnią w naszej parafii. Piękne dekoracje świąteczne, kwiatowe dekoracje przy ołtarzu i gorliwa praca zakrystianki budzi uczucie wdzięczności moje i wielu parafian. Ten obraz siostry zachowamy w pamięci. Niech Bóg błogosławi, a Maryja Niepokalana będzie dla siostry Róży natchnieniem na nowym miejscu pracy, w katedrze we Włocławku.Odeszła z naszej parafii również s. Urszula, która po zakończeniu 6-letniej kadencji przełożonej i po 10 latach katechizowania na Pradze będzie teraz katechetką Gdańsku. Niech Bóg wynagrodzi jej za serce, jakie miała dla dzieci i jakie wkładała w katechezę. Na przełożoną wspólnoty sióstr przy ul. Kawęczyńskiej powołana została dobrze nam znana s. Dominika. Gratulujemy jej tego zaszczytu i modlimy się o dary Ducha św. dla  niej, bardzo potrzebne w tej posłudze.

3. Po wakacyjnej przerwie powracamy do organizowania dyżurów lektorskich dla osób dorosłych czytających teksty biblijne podczas Mszy św. w dni codzienne. Grafik tych dyżurów na miesiąc wrzesień jest wywieszony w dużej zakrystii. Już czytających, jak i nowe osoby chcące w ten sposób ubogacać liturgię w Bazylice, prosimy o wpisywanie się w wybrane terminy

4. W środę, w ostatni dzień sierpnia, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych odprawianą w połączeniu z Mszą św.

5. W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Dzieci i Młodzież objęta katechizacją na terenie naszej parafii, będzie miała rozpoczęcie roku szkolnego po ustaleniu z poszczególnymi dyrektorami szkół.

6. To także pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy wieczorem na nabożeństwo eucharystyczne. Poza modlitwą o nowe i święte powołania będziemy prosić za wszystkich, którzy rozpoczęli rok pracy i formacji oraz w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednani z Bogiem i braćmi. Okazją do tego niech stanie się spowiedź w pierwszy piątek miesiąca księża spowiadają na wszystkich Mszach św. odprawianych w naszej Bazylice. Przypominamy o spowiedzi dzieci i Mszy pierwszopiętrowej o godz. 1645.
W pierwszy piątek z rana  odwiedzimy chorych z Komunią świętą, a po południu zapraszamy na adorację o godz. 1500 W pierwszą sobotę Msza św. Wynagradzająca za grzechy nasze i całego świata Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 800.   po wieczornej Eucharystii odmówimy różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i zakończymy apelem jasnogórskim.

7. Przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych pragniemy polecać Bożemu Miłosierdziu.