Ogłoszenia Duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła 31 sierpnia 2014 r.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            31 sierpnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada 22. niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji.

2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zwracamy się do rodziców dzieci i młodzieży, aby to co nowe rozpocząć z Panem Bogiem. Prosimy Rodziców, aby dzieci i młodzież rozpoczęły nowy rok szkolny z Panem Bogiem. Tak jak co roku po uzgodnieniu z Dyrektorami szkół poszczególne szkoły będą uczestniczyć we Mszy św.

3. Przypadający jutro 1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy zginęli lub ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.

4.Od dzisiaj przez 9 kolejnych dni do święta Narodzenia NMP  zapraszamy na modlitwę różańcową przy Wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 1730. W intencji Pokoju.

5. W nadchodzącym tygodniu przypada również pierwszy czwartek miesiąca, dzień poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołanie kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. Nie zaniedbujmy tego zwyczaju, aby się kiedyś nie okazało, że brakuje nam kapłanów, którzy sprawowaliby dla nas sakramenty.

6. A przypadający w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Na wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pojednania (spowiedzi) księża będą oczekiwać w konfesjonałach  w czasie sprawowanych Mszy św. Natomiast Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 1800  Do skorzystania z sakramentu pojednania szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież, które tego jeszcze nie uczyniły przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Dla dzieci  Msza św. o godz. 1645. Zacznijcie go, kochani, z czystymi sercami, aby łaska Boża mogła łatwiej docierać do każdego zakątka waszych serc. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 800. W pierwszą sobotę miesiąca z dziecięcym zaufaniem oddajmy się Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 800, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

7. Na pierwsze nocne czuwanie zapraszamy 5 września, w pierwszy piątek miesiąca, o godz. 21.00. W intencji Ojczyzny. Wpisują się one w wielką nowennę przygotowania do obchodów 250-lecia wprowadzenia do liturgii Kościoła nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.

8. 16 października 2013 roku na Jasnej Górze została uroczyście zapoczątkowana peregrynacja kopii Ikony Jasnogórskiej, która była ofiarowana polskim Zakonom w marcu 1963 r. przez Sł. Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. O rozpoczęciu peregrynacji zdecydowało 130 Zebranie Plenarne Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich, które miało miejsce 14-15 maja w Zduńskiej Woli. Pierwsze nawiedzenie tego Obrazu odbyło się w latach 1963-1966 i było formą przygotowania się wspólnot zakonnych do Millenium Chrztu Polski oraz sposobnością do podjęcia wspólnotowej refleksji nad soborową. 1 września br. rozpocznie się peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Bazylice Msza św., dla osób konsekrowanych pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera. Peregrynacja potrwa do 2 września i zakończy się o godz. 1700. Zapraszamy na uroczystą Eucharystię wszystkich wiernych, którzy mogą uczestniczyć we wspólnej modlitwie. Również zapraszamy do Bazyliki wszystkich wiernych, którzy chcą razem z  salezjanami modlić się przed Obliczem Pani Jasnogórskiej.

9. Z racji nawiedzeniem kopii Ikony Jasnogórskiej kancelaria parafialna 1 i 2 września br. nie będzie czynna. Wszystkie ważne sprawy można załatwić z ks. dyżurnym po maszach św. w zakrystii. Od środy kancelaria będzie czynna od poniedziałku do piątku przed południem g. 1000 – 1200; i po południu od 1600 – 1800.

10. 20 września (sobota) organizujemy pielgrzymkę do sanktuariów warmińskich w Gietrzwałdzie i Głotowie. Same sanktuaria są dokładniej zaprezentowane w naszej gazetce parafialnej i na stronie internetowej, natomiast w zakrystii lub w kancelarii parafialnej można się zapisać na ten wyjazd. Koszt pielgrzymki wynosi 70 zł od osoby i pokrywa cenę przejazdu, ubezpieczenie i ofiarę składaną przewodnikom. Wyżywienie we własnym zakresie. Będzie możliwość indywidualnego zakupienia sobie gorącego posiłku w domu pielgrzyma w Gietrzwałdzie.

Wyjeżdżamy 20 września o godz. 6.30 z parkingu przed bazyliką. Należy zabrać ze sobą różaniec, teksty Godzinek o Najśw. Maryi Pannie i nieszporów oraz używane lekarstwa.

11. W dzisiejszą niedzielę witamy w naszej wspólnocie parafialnej S. Różę, ze Zgromadzenia Sióstr „Wspólnej Pracy”, od Niepokalanej Maryi,  która podejmuje zajęcia w zakrystii. Życzymy Siostrze opieki Bożej, wstawiennictwa Matki Najświętszej, niech codzienny trud zostanie zatopiony w Sercu Jezusowym.

12.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.