Ogłoszenia Duszpasterskie XXIII niedziela zwykła 09. 09. 2018

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        9 września 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Obchodzimy XXIII niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

2. Dnia 13 września 2018 roku, spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym mają po raz pierwszy przystąpić do Pierwszej Komunii Św. o godz. 1900 w oratorium w Sali teatralnej.

3. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy relikwie  krzyża, tak jak czynimy to w Wielki Piątek.

4. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

5. Prosimy Pana, aby otwierał naszych solenizantów i jubilatów na przyjęcie obfitych Bożych łask. W dniu 11 września 2018 r. ks. Jacek Szewczyk obchodzi swój dzień imienin, otoczmy solenizanta naszą modlitwą. Ks. Jacek będzie sprawował Msze św. tego dnia o godz. 1800.

6. Przez cały miesiąc wrzesień trwają zapisy młodzieży klas VIII, którzy rozpoczynają w tym roku szkolnym przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapisy po każdej Mszy św., niedzielnej sprawowanej w naszej bazylice i sanktuarium. Przypominamy, że w naszej diecezji przygotowanie rozpoczyna się w klasie VIII, a bierzmowanie młodzieży otrzymuje w klasie pierwszej szkoły średnie. ( Jeżeli ktoś z młodzieży chce uczestniczyć w innej parafii jest wymagane pozwolenie ks. proboszcza)

7. Dzisiaj bardzo serdecznie witamy ks. Władysława Bieniasa, który  będzie odpowiedzialny za  stancję dla studentów, i pomagał w pracy duszpasterskiej. Życzymy Mu, aby dobrze się wśród nas czuł, a posługa w bazylice i sanktuarium przynosiła Mu jak najwięcej radości..

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.