Ogłoszenia Duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła 16.09.2018

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          16 września 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

3. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

4. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

5. Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

6.  Uczestnikom pielgrzymki do Lublina i Lubartowa przypominamy, że wyjazd jest w przyszłą sobotę, o godz. 6.30, z placu ks. Lauferskiego przed Bazyliką. Pamiętajmy o wygodnym obuwiu, ubiorze godnym nawiedzanych miejsce, lekarstwach i różańcach.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.