Ogłoszenia Duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA CZWARTA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      11 września 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela jest XXIV niedzielą w ciągu roku liturgicznego. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Seminarium diecezji – Warszawsko Praskiej.

2. Dzisiaj mija 15 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach terroru i reżimów totalitarnych, oraz w intencji pokoju i wzajemnego zrozumienia i poszanowania na całym świecie.

3. W następną niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1130, poświecenie plecaków i przyborów szkolnych pierwszoklasistów.

4. Informujemy także, że rozpoczęły się zapisy do nowej (tegorocznej) grupy, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Będą one trwały przez cały miesiąc wrzesień a zapisać się będzie można po każdej niedzielnej Mszy św. Przypominamy jednocześnie, że zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa Henryka Hosera, przygotowanie do sakramentu bierzmowania trwa dwa lata i rozpoczyna się w III klasie gimnazjum. Obejmuje ono młodzież, która mieszka terenie naszej parafii, nawet, jeśli uczęszcza ona do szkoły, która nie znajduje się na terenie macierzystej parafii zamieszkania.

5. Informujemy Parafian że Pierwsza Komunia Św. dla szkoły nr. 30 i szkoły 354 odbędzie się 13 maja 2017 r. Apelujemy do Rodziców, aby dali przykład dzieciom i pomogły im przeżyć to wielkie wydarzenie w duchu żywej wiary.

6. W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte, które odprawimy o godz. 700, 800, 1200, 1800.

7. W czwartek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną. Msze Święte o zwykłej porze, do udziału w których serdecznie zachęcamy.

8. Zapraszamy na spotkanie Bielanki w najbliższy w czwartek. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1600 w oratorium.

9. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej zakrystii.

Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.