Ogłoszenia Duszpasterskie XXIX Niedziela zwykła 21. 10. 2018

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                    21 października 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

2. W dzisiejszą niedzielę we wszystkich kościołach i kaplicach liczmy wiernych. O frekwencji napiszemy w następnym numerze biuletynu.

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.

4. W poniedziałek 22 X Patronuje – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów. Również jutro zapraszamy na koncert Dar i Tajemnica z racji 40 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły o godz. 1900 w naszej bazylice. Wstęp wolny.

5. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 1730

6. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła.

7. Przypominamy, że przyjmujemy wypominki, które pomogą nam w modlitwie za naszych bliskich zmarłych.

8. Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.