Ogłoszenia Duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła 23. 09. 2018

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                               23 września 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

2. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić. W naszej parafii odpust serdecznie zapraszamy. Msze św. o godz. 700, 800, 1200, 1800. Uroczysta Eucharystia o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy!

3. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu Serca Jezusowego od poniedziałku do czwartku o godz. 1500 – 1800 i w piątki adoracja po mszy św. o godz. 1200, w piątki o godz. 1730 śpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa.

4. W związku ze zbliżającym się terminem autokarowej pielgrzymki do Włocławka i Głogowca jej uczestników prosimy o uzupełnienie danych i opłatę 80 zł od osoby. Więcej szczegółów o tym wyjeździe znajduje się na stronie internetowej parafii. Pisaliśmy również o tej pielgrzymce przed tygodniem w gazetce parafialnej. Wyjeżdżamy w sobotę (13.X) o godz. 6.30 z placu ks. Lauferskiego, przed Bazyliką.

5. Msza św. zbiorowa od uczestników wczorajszej pielgrzymki do Lublina zostanie odprawiona w najbliższą środę, 26 września, o godz. 18.00. Uczestników i wszystkich sympatyków pielgrzymek z Bazyliki NSJ zapraszamy do wspólnej modlitwy o trwałe owoce w duszach korzystających z naszych propozycji pielgrzymkowych.

6. Dzisiaj, o godz. 19.00, w sali parafialnej 131 odbędzie się przesunięte z poprzedniej niedzieli spotkanie organizacyjne dotyczące listopadowej pielgrzymki do Rzymu. Spotkanie poprowadzi Zygmunt Grochowski – pilot i organizator tej pielgrzymki.

7. Wprowadzenie relikwii św. Antoniego Padewskiego

Po długich staraniach otrzymaliśmy z Włoch relikwie I stopnia św. Antoniego Padewskiego. Ich autentyczność potwierdzona jest pisemnym świadectwem. Ten urodzony w Lizbonie Święty, zwany Doctor Evangelicus, a zarazem patron jednego z najpopularniejszych sanktuariów we Włoszech, cieszy się również kultem wśród nawiedzających naszą bazylikę. Oprócz prywatnej pobożności, publiczną formą kultu św. Antoniego jest odmawiana we wtorki po mszy św. o g. 800  litania ku jego czci. A zewnętrznymi znakami kultu św. Antoniego w naszym sanktuarium są: ołtarz w kaplicy, ołtarzyk i figura w lewej nawie bazyliki. Relikwie są kolejnym znakiem i jednocześnie zachętą, by za przyczyną św. Antoniego Padewskiego, polecać Bogu nasze intencje.

Uroczystego wprowadzenia relikwii św. Antoniego dokonamy  w przyszłą niedzielę na Mszach św. Natomiast w kazaniach na każdej Mszy św. zostanie przybliżona osoba tego Świętego. Po Mszach św. będzie okazja do pierwszej adoracji relikwii poprzez ich ucałowanie.

8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.