Ogłoszenia Duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła – 24. 09.2017

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          24 września 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy XXV niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

2. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w naszej bazylice odpust. Słowo Boże będzie głosił na mszach św. o godz. 1200 i 18oo. Ks. Dyrektor i Proboszcz Arkadiusz Piotrowski z Głoskowa. Również o godz. 1800 będzie przewodniczył sumie odpustowej. Na którą serdecznie zapraszamy.

3. Od 26 -28 września po mszy św. o godz. 1200 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do mszy św. o godz. 1800. Zachęcamy do adoracji wszystkich parafian. Adoracja będzie trwała przy ołtarzu Serca Jezusowego. Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału  codzienne w nabożeństwie różańcowym.  W naszej bazylice będziemy odmawiać różaniec o godz. 17 30. Dzieci zapraszamy na różaniec we wtorek i czwartek na godz. 1645. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

5. W następną niedzielę 1 października Słowo Boże będą głosić oo. Franciszkanie z Niepokalanowa. Również po każdej mszy św. odprawianej bazylice będzie możliwość ucałowania relikwii św. Maksymiliana.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.