Ogłoszenia Duszpasterskie XXVI Niedziela zwykła 29. 09. 2019

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          29 września 2019

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy XXVI niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

2. W czwartek będziemy przeżywać doroczny odpust świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W naszej Bazylice Msze św., z kazaniem o godz. 700, 1200 i 1800. Kazania wygłosi ks. Sekretarz Inspektorialny ks. Artur Sulik, który będzie przewodniczył Mszy św., wieczornej. Serdecznie zapraszamy. Msza św. o godz. 800 będzie odprawiona nie będzie głoszone kazanie. Odpust został przeniesiony ze względu na przypadającą niedzielę.

3. We wtorek 1 października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Nabożeństwo w naszej parafii codziennie o godz. 1730.  Dzieci spotykają się we wtorek i czwartek o godz. 1645.

Różaniec to łańcuch bezpieczeństwa na stromej skale szczytów górskich. Nie wolno się zatrzymywać na żadnej tajemnicy, Trzeba iść dalej, bo pełnia życia jest u szczytu.

4. W środę w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…

5. W tym tygodniu przypada pierwszy, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszej Bazylice i Sanktuarium podczas Mszy św. sprawowanych w naszej Bazylice. W godzinach porannych kapłani udadzą się do chorych.

6. W pierwszą sobotę miesiąca, Msza św. o godz. 800 intencja Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata całego. Po Mszy św. zapraszamy na różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

7. W następną niedzielę w naszej parafii będziemy przezywać niedzielę misyjną. Podczas Mszy św. kazania będzie głosił ks. dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego  Jacek Żdzieborski.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy”.

9. Wszystkim obchodzącym imieniny, urodziny bądź ważne uroczystości składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa obfitości łask opieki Matki Bożej i życzliwości ludzi