Ogłoszenia Duszpasterskie XXVI Niedziela zwykła 30. 09. 2018

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            30 września 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Przeżywamy XXVI niedzielę zwykła.

2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa w naszej bazylice i sanktuarium  o godz. 1730. Dzieci spotkanie różańcowe mają we wtorki czwartki o godz. 1645.

3. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

4. W najbliższą środę, 3 października, o godz. 19.00, w sali parafialnej 131 jest katecheza dla chrzestnych i rodziców przygotowujących w najbliższym czasie chrzest swego dziecka. Wejście od ul. Kawęczyńskiej, przez portiernię domu zakonnego. Według rozporządzenia kościelnej władzy diecezjalnej udział tych osób w katechezie jest obowiązkowy.

5. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz. 1800

6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. We wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej o godz. 1500 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Odwiedziny chorych w domach w godzinach porannych, kapłani zaniosą Pana Jezusa. Spowiadamy podczas wszystkich mszy św. odprawianych w naszej bazylice i sanktuarium. W godzinie apelu jasnogórskiego rozpoczniemy nocne czuwanie za naszą ojczyznę, zakończymy mszą św. o północy.

7. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Msza św. o godz. 800 rano intencja mszy św. wynagradzająca za grzechy nasze i świata całego.

8. Dnia 7 października ze względu na niedzielę nie będziemy podczas Mszy Świętych wspominać Matki Bożej Różańcowej. Uczcimy Maryję podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 1730, o godz. 1700 spotkanie Kół żywego różańca i wymiana tajemnic różańcowych.

9. Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.