Ogłoszenia Duszpasterskie XXVII Niedziela zwykła 06 października 2019

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       6 października 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszej Bazylice codziennie o godz. 1730. Dla dzieci różaniec we wtorki i czwartki o godz. 1645.  Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Salezjański dzień misyjny. Serdecznie witamy ks. dyrektora Ośrodka Salezjańskiego, który uwrażliwia nas na sprawy misyjne.

3. Spotkanie Kół Żywego różańca dzisiaj o godz. 1700.

4. Papież Franciszek ogłosił  październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Okazją do tego jest setna rocznica opublikowania przez Benedykta XV Listu apostolskiego Maximum illud. Dokumentem tym pragnął rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego.

5. Jutro 7 października obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym.

6. W następną niedzielę różaniec Fatimski o godz. 1730 i procesja z figurą Matki Bożej po Bazylice.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy”

8. Wszystkim Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, niech Matka Boża różańcowa wyprasza potrzebne łaski.