Ogłoszenia Duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła 07 Października 2018

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        7 października 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

2. Dzisiaj o godz. 1700 spotkanie Kół Żywego różańca.

3. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w bazylice o godz. 1730. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

4. W najbliższą sobotę 13 października w naszej bazylice odbędzie się spotkanie kół różańcowych z naszej diecezji warszawsko – praskiej. Rozpoczęcie o godz. 9.30, msza św. pod przewodnictwem ks. Bp. Romualda Kamińskiego o godz. 1300. Dlatego msza św. o godz. 1200 zostanie odprawiona w kaplicy od ulicy Siedleckiej. Za utrudnienia przepraszamy.

5. Również tego dnia w naszej bazylice po mszy św. o godz. 1800 odmówimy różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej po bazylice.

6. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

7. W najbliższy piątek o godz. 19.00 rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych, już pracujących. Młodzież szkolna i studiująca do bierzmowania przygotowuje się w poprzez  katechezy szkolne lub w duszpasterstwie akademickim. Katechezy dla dorosłych odbywają się w sali parafialnej nr 125; wejście od ul. Kawęczyńskiej przez portiernię domu zakonnego. Nie są potrzebne wcześniejsze zapisy. Formą zgłoszenia jest udział w pierwszej katechezie i wypełnienie deklaracji. Przygotowanie jest bezpłatne.

Wszystkich przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę – 10 października na godz. 19:15.

8. Osoby, które po pielgrzymce do Lublina zamawiały książki o Majdanku, mogą je odebrać w zakrystii.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.