Ogłoszenia Duszpasterskie XXVII Niedziela zwykła 8 października 2017

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       8 października 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszej bazylice codziennie o godz.1730.  Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!

2. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.

3. Również w dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z bazyliki są zbierane podpisy „Zatrzymaj Aborcję”.

4. Zapraszamy młodzież, która w tym roku chce rozpocząć 2 letni cykl przygotowania do sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 11 października o godz. 19.15 w Oratorium. Zapraszamy!

5. Zapraszamy 13 października na różaniec o godz. 1730 msza św. o godz. 1800 i po mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej po bazylice. ZAPRASZAMY!!! To jest ostatnie spotkanie następne od maja 2018 roku.

6. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.