Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII Niedziela 10 listopada 2019

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      10 listopada 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.

2. Przeżywamy w dzisiejszą niedzielę XI Dzień Solidarnością z Kościołem Prześladowanym. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z Bazyliki możemy złożyć dobrowolną ofiarę do puszki z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.

3. Jutro 101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszamy na Msze św., które będę sprawowane o godz. 700, 800, 1200, 1800. O godz. 1800 jedna z intencji mszalnych będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny.

4. W listopadzie, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych.W naszej Bazylice i Sanktuarium wypominki, bo tak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codziennie o godz. 1730. Kartki z imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, można składać w zakrystii lub w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej.

5. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.

6. Dziękczynna Msza św. zamówiona przez uczestników ostatniej pielgrzymkina Jasną Górę zostanie odprawiona 16 listopada (sobota) o godz. 18.00.Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, by nasze pielgrzymowanieowocowało dobrym życiem i umacniało pielgrzymujących w wierze.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.