Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIII Niedziela Zwykła 16. 11. 2014 r.

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  16 listopada 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Ofiary z dzisiejszej niedzieli są przeznaczone na ŚDM, które odbędą się w Krakowie 2016 roku.

2. Trwa miesiąc listopad i związana z nim modlitwa za naszych bliskich zmarłych, zwana „wypominkami”. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie, abyśmy łączyli się w modlitwie jako wspólnota Kościoła pielgrzymującego, która pragnie wspomagać naszych braci należących do wspólnoty Kościoła oczyszczającego się. Wypominki w naszej bazylice odprawiane są w listopadzie codzienne o godz. 1730.

3.  W ramach duszpasterstwa akademickiego przy naszej Bazylice działa punkt przygotowawczy do Europejskiego Spotkania Młodych w duchu Taize. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w Pradze od 29 grudnia do 2 stycznia. Na spotkania przygotowawcze zapraszamy w poniedziałki 17 listopada (czyli jutro) o godzinie 18.30 do sali obok oratorium.  Zapisy na wyjazd możliwe są do 25 listopada. Koszt wyjazdu wynosi 220 zł.

4. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży prowadzimy nabór wolontariuszy, chcących zaangażować się w prace organizacyjne związane ze spotkaniem. Osoby chętne proszone są o zgłoszenie się do ks. Piotra. Potrzebne są otwarte dusze i gorące serca.

5. W piątek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Wspomnienie to ma podstawę w przekonaniu ludzi wierzących, które sięga bardzo daleko wstecz, do początków chrześcijaństwa. Obecnie ma ono nam przede wszystkim ukazywać znaczenia ofiarowania swojego życia Bogu, całkowitego zdania się na Niego. Wspomnienie to jest też okazją do szczególnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

Tego dnia swoje imieniny obchodzić będzie Pan Organista Janusz Bielecki o godz. 1800 będzie sprawowana w Jego intencji Msza św. będziemy  prosić dobrego Boga o potrzebne łaski w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym. Pamiętajmy tego dnia również w naszych modlitwach o  ks. Januszu Kuskowskim, który wiele lat posługiwał w naszej bazylice.

6. Za tydzień, w niedziele, 23 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla. Również tej niedzieli ofiary składane do puszek będą przeznaczone na katedrę w Sosnowcu, solidaryzujemy się z całą diecezją sosnowiecką i wyrażamy nasze współczucie, po pożarze katedry Sosnowieckiej.

7. Zachęcamy do prasy katolickiej.