Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIII Niedziela zwykła 19 listopada 2017

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 19 listopada 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Wieczorem tego dnia o godz. 1800 będziemy się modlić w intencji Pana Janusza Bieleckiego prosząc o zdrowie i Boże błogosławieństwo w Jego życiu z racji dnia Jego imienin.

3. Rozpoczyna się ostatnia dekada listopada. W tych dniach codziennie o godz. 1730  modlimy się za naszych bliskich zmarłych podczas tak zwanych wypominków. Tym bardziej zachęcam do licznego udziału w tej modlitwie naszej wspólnoty parafialnej, która jednocześnie włącza nas w modlitwę całej wspólnoty Kościoła pielgrzymującego, pragnącej wspomóc naszych braci należących już do Kościoła oczyszczającego się. Oni sami sobie nie mogą już pomóc, za to za naszą modlitewną pamięć mogą odwdzięczyć się swoim wstawiennictwem przed tronem Bożym.

4. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.

5. Dziś po każdej mszy świętej wolontariusze zbierają do puszek środki finansowe, z których zostaną zakupione produkty/rzeczy dla osób poszkodowanych w wyniku wybuchu gazu w oficynie budynku przy ulicy Siedleckiej 34.

Za okazane wsparcie i dar serca składam serdeczne "Bóg zapłać".

6. Burmistrz dzielnicy Praga – Północ zaprasza na Koncert charytatywny „dla Siedleckiej 34” w dzisiejszą niedzielę o godz. 15.00 w Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego ul. Kowelska 1, wstęp wolny.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.