Ogłoszenia Duszpasterskie Zesłanie Ducha Świętego 04. 06. 2017 r.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                      4 czerwca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. Spotkanie kół Żywego Różańca dzisiaj o godz. 1700.

3. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Do puszek w całym naszym kraju są dzisiaj zbierane ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej.

4. W poniedziałek, 5 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

5. We wtorek, 6 czerwca, przypada rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

6. Chrzestnych i rodziców dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu św. zapraszamy na katechezę przygotowującą do tego wydarzenia, które jest fundamentem wiary dla ucznia Chrystusa. Katecheza odbędzie się tradycyjnie w I środę czerwca, czyli 7.06. o godz. 19.00 w sali parafialnej nr 131. Wejście do sali przez portiernię domu zakonnego od ul. Kawęczyńskiej.

7. W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.

8. W czerwcu codziennie o godz. 1730  w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

9. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.