OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W naszej parafii obchodzimy niedzielę stacyjną. Po Mszy św. o godz. 1300 wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1700 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją. Dzisiaj, Msza św. o godz. 2000 pół godziny później.

Zapraszamy od poniedziałku do czwartku na adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500, o godz. 1730 różaniec o pokój na Ukrainie. Adoracja będzie się odbywała przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. W piątki adoracja po Mszy św. o godz. 1200 do godz. 1630.

W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimyDzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Msze święte o godz. 700, 800, 1200, 1800

Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek  dzieci o godz. 1645, dorośli 1730, młodzież i dorośli 1930

W sobotę, 26 marca, w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz Dzień modlitwy za więźniów. Dobry Łotr to jeden ze złoczyńców powieszonych na krzyżu obok Jezusa, do którego Zbawiciel skierował słowa: „Zaprawdę, powiadam ci, dziś będziesz ze Mną w raju”. Dziś czczony jest w Kościele jako patron więźniów oraz pokutujących i nawróconych grzeszników. Módlmy się więc za wszystkich, którzy pogubili się na drogach życia, aby weszli na drogę nawrócenia i pamiętali, że „Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia”.

W niedzielę 27 marca, rozpoczniemy rekolekcje Wielkopostne. Program rekolekcji na stronie internetowej i w naszej gazetce.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tygodnika Idziemy.