Ogłoszenia III Niedziela Wielkanocna 5 maja 2019 r

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                     5 maja 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, spotkanie kół Żywego Różańca, dzisiaj o godz. 1700.

3. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski.  Msze św. w naszej Bazylice o godz. 700, 800, 1200, 1800. Tego dnia swój dzień imienin obchodzi ks.Stanisław Bogdański już dzisiaj składamy Mu najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i obfitych łask Bożych przez wstawiennictwo św. Stanisława.

4. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 1730. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach. 

5. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

7. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.