Ogłoszenia III Niedziela Wielkiego Postu 15 marca 2020 r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przezywamy dzisiaj III niedzielę Wielkiego Postu. Po zakończonych Mszach św. od godz. 1400, wystawienie Najświętszego Sakramentu, do Mszy św. wieczornej.. Stosujemy się do dekretu ks. Biskupa rezygnujemy z Koronki do Bożego Miłosierdzia i Gorzkich Żali.

2.  W piątek rezygnujemy z  Drogi Krzyżowej.

3. Zachęcamy by najbliższym czasie przyjmować Komunię Świętą na rękę. Jest to  wyraz braterskiej miłości i rozsądku. Osoby, które będą chciały przyjmować Komunię do ust nadal mogą przyjmować, jak to czynią zawsze.

4. Ze względu na krytyczną sytuację związaną z rozpowszechnieniem się koronawirusa większości krajów świata od dzisiaj 15 marca – 23 marca idąc za przykładem ks. Bosko przed błogosławieństwem będziemy odprawiać nadzwyczajną Nowennę do Maryi Wspomożycielki, kończąc ją 24 marca, w dniu jej miesięcznego wspomnienia, modlitwą zawierzenia.

5. 17 marca ks. Diakon Patryk obchodzi swój dzień imienin.  Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach, aby dobrze przez praktyki diakońskie przygotował się do święceń kapłańskich.

6. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Podczas Mszy Świętej o godz. 700, 800, 1200, 1800 tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.

7. W okresie Wielkiego Postu rekolekcji nie będzie.

8. Wywołana epidemią sytuacja sprawia, że wielu parafian skorzysta z dyspensy zwalniającej z obowiązku osobistego udziału we Mszy św. niedzielnej sprawowanej w kościele, a do modlitwy wykorzysta transmisję telewizyjną lub radiową. Jako Wasi duszpasterze jesteśmy gotowi, by do takich osób, szczególnie starszych i chorych, zanieść Komunię św. na ich prośbę, w terminie uzgodnionym indywidualnie. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

9. Z powodu epidemii odwołujemy wyjazd na Misterium do Czerwińska, majową pielgrzymkę do Moskwy i związane z nią spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę. Informacja o tym już jest podana na stronie internetowej bazyliki. Niestety cykl produkcyjny gazetki parafialnej  jest nieco dłuższy i podane tam dzisiaj informacje o najbliższych pielgrzymkach są już nieaktualne. Po zwrot opłaty za Czerwińsk można się zgłaszać do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.