Ogłoszenia Najswietszej Trójcy 22 maja 2016 r.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                             22 maja 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.

2. Przez wszystkie dni maja trwa w naszym kościele o godz.1730 wspólna modlitwa maryjna. Zachęcamy do udziału w niej.

3. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W naszym zgromadzeniu uroczystość. Zapraszamy na uroczystą Eucharystię o godz. 1800, po mszy św. CHOŁD WSPOMOŻYCIELCE poprowadzą  uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Różańcowej  Warszawa – Czerwińsk.

Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Ta intencja będzie nam towarzyszyć podczas nabożeństwa majowego. Zachęcamy też wszystkich parafian do indywidualnej modlitwy w tej intencji oraz w intencji naszych sióstr i braci chrześcijan cierpiących prześladowania.

4. W czwartek, 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 700, 830, 1000, 1130.  Po Eucharystii o godz. 1300 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

5. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.

6. W sobotę, 28 maja przypadnie 35. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego. Przez cały sobotni dzień będzie nam towarzyszyć modlitwa o jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy.

7. W zakrystii ministranckiej jest dostępny czerwcowy grafik dla osób dorosłych wykonujących czytania podczas Mszy św. w dni powszednie. Chętnych do tej posługi prosimy o wpisanie swoich terminów. Wszystkim, którzy w ten sposób już służą naszej wspólnocie serdecznie dziękujemy za ich świadectwo i aktywność.

8. Składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe tym, którzy będą obchodzić te uroczystości w tym tygodniu.

9.  Modlitwą ogarniamy ostatnio zmarłych parafian. śp. + Ks. Bronisława Kanta, którego pogrzeb odbył się w miniony wtorek. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym parafianom, którzy znaleźli czas, aby pożegnać kapłana zasłużonego dla Bazyliki. Miłosiernego Boga prośmy: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…