Ogłoszenia Niedziela Bożego Miłosierdzia 08. 04. 2018

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY                              8 kwietnia 2018

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na dzieła charytatywne naszej diecezji.

3. Dzisiaj zapraszamy na Koronkę Bożego Miłosierdzia o godz. 1500, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Po zakończeniu nabożeństwa zapraszam na spotkanie Koła żywego różańca w kaplicy.

4. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 700, 800, 1200, 1800. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Jutro o godz. 1800 młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania, którego udzieli ks. Bp. Marek Solarczyk.

5. W wtorek, 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.

6. W następną sobotę 14 kwietnia 2018 r. o godz. 1200 dzieci ze szkoły muzycznej przy ul. Kawęczyńskiej przystąpią po raz pierwszy do pełnego uczestnictwa w Mszy św. Przyjmą Pana Jezusa po raz pierwszy do swojego serca.

7. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.

8. Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.