Ogłoszenia Niedziela Chrystusa Króla 23. 11. 2014 r.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                             23 listopada 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka.          

2. Ofiary składane do puszek przy wyjściu z naszej Bazyliki są przeznaczone na odbudowę katedry w Sosnowcu. Za ofiary składamy gorące Bóg zapłać!

3. Uczestników ostatniej pielgrzymki na Jasną Górę, ich rodziny, przyjaciół i sympatyków parafialnego pielgrzymowania zapraszamy na Mszę św. dziękczynną 26 listopada (środa) o godz. 18.00. Modlić się będziemy o trwanie w duchowej jedności z Chrystusem i błogosławieństwo Boże na następne wyjazdy.

4. Uwadze osób dorosłych, czytających teksty biblijne na Mszach św., polecamy grafik dyżurów na miesiąc grudzień. Posługa ta to bardzo konkretny znak chrześcijańskiej troski o wspólnotowe przeżywanie liturgii, co jednocześnie budzi wdzięczność duszpasterzy i parafian. Naszym pragnieniem jest, by ta aktywność jeszcze bardziej się rozwinęła.

5. Katecheza przed chrztem odbędzie się w I środę grudnia – 3 grudnia – o godz. 19.00 w sali nr 130, wejście przez portiernię domu zakonnego. Zapraszamy na nią rodziców planujących w grudniu chrzest swoich dzieci i rodziców chrzestnych tych dzieci. W okresie świąt Bożego Narodzenia sakrament chrztu zostanie udzielony 25 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 13.00.

6. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nam naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.

7. W dniu 29 listopada rozpoczniemy nowennę do uroczystości Niepokalanej. Nowenna będzie odprawiana w kaplicy o g. 1730. Z tej też racji wypominki za zmarłych w listopadzie będą czytane  29 i 30 listopada o godz. 1700.

8. Również w następną niedzielę poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Będzie możliwość nabywania ich w zakrystii po każdej Mszy św. Jak również świec wigilijnych.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.