Ogłoszenia Niedziela Miłosierdzia Bożego 12. 04. 2015 r.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 12 kwietnia 2015 r.  CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Caritas dla rodziny”.  W II Niedzielę Wielkanocną rozważamy prawdę o nieskończonym Miłosierdziu Bożym, które jest większe niż największe niegodziwości i grzechy ludzkie. Zapraszamy na godz. 1500 dziś na Koronkę do Bożego Miłosierdzia przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

Dzisiaj spotkanie Kół Żywego różańca o godz. 1730.

W dzisiejszą niedzielę ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na Caritas.

2. Kolejnym celem naszych pielgrzymek z Bazyliki jest sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu. Pielgrzymka zaplanowana jest na ostatnią sobotę w kwietniu, czyli 25 kwietnia. Wyjeżdżamy z parkingu przed Bazyliką o godz. 6.00; powrót w godzinach wieczornych(ok.20).
Koszty wyjazdu wynoszą 65 zł; zawierają opłatę za przejazd i przewodnika oraz ubezpieczenie.

3. Z powodów zdrowotnych organizatora wyjazdu nastąpiła zmiana terminu spotkania pielgrzymów wyjeżdżających w maju do Ostrej Bramy w Wilnie. Spotkanie odbędzie  14 kwietnia o godz. 19.00 w parafialnej sali konferencyjnej (nr 130, wejście przez portiernię domu zakonnego). Spotkanie poprowadzi szef biura podróży i zarazem główny organizator naszej pielgrzymki.

4. 17 kwietnia  (piątek) będzie już przedostatnie nocne Czuwanie przebłagalne w intencji Ojczyzny. Comiesięczne Czuwania w Bazylice mają formę nowenny, poprzez którą chcemy się przygotować do uroczystych obchodów 250-rocznicy wprowadzenia kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Czuwania przebłagalne w intencji Ojczyzny mają swój stały program i rozpoczynają o godz. 2100 Apelem Jasnogórskim. W programie Czuwań  jest m. in. katecheza o kulcie Serca Jezusowego, nabożeństwo przebłagalne z drogą krzyżową i procesja maryjna. Myślą przewodnią tego Czuwania są kwietniowe rocznice: 15-rocznica ustanowienia Święta Miłosierdzia, 10-rocznica odejścia Jana Pawła II do domu Ojca (w wigilię Święta Miłosierdzia) i 5-rocznica katastrofy smoleńskiej (także w wigilię Święta Miłosierdzia). Nocną modlitwę za Ojczyznę zakończy Msza św. o godz. 2400. Wybierając się na Czuwanie zabierzmy ze sobą ozdobioną świecę, lampiony lub chociażby zwykłe znicze; przydadzą się w trakcie procesji.
Na nocną modlitwę za Ojczyznę zapraszamy do Bazyliki w piątek – 17 kwietnia – od godz. 2100.

5. W dniu 16 kwietnia w Sali teatralnej spotkanie o godz. 1900 spotkanie Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii w naszej parafii. Przypominamy, że Komunia Św. dzieci w naszej parafii odbędzie się 09 maja o godz. 1000

6. Przypominamy też o stałych nabożeństwach, jakie są odprawiane w Bazylice, w poszczególne dni tygodnia. I tak, w środę zapraszamy na nowennę do NMP Wspomożenia Wiernych odprawianą o godz. 1730. W czwartek, po Mszy św. wieczornej, animatorzy świeccy poprowadzą modlitwę za Pragę. Z kolei w piątek, w godz. 1500 -1800 ,  trwa w Bazylice adoracja Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczyna wspólnie odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego, a kończy nabożeństwo eucharystyczne o godz. 1730. Pozostały czas jest okazją do osobistej modlitwy w ciszy.

 

 

7. W czwartek przypada 87. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. Zachęcamy do modlitwy w jego intencjach, a także w intencjach obecnego papieża Franciszka i Kościoła powszechnego.

8. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce.

9.  Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej w naszym kiosku.