Ogłoszenia Niedziela Wielkanocna 21 kwietnia 2019 r

NIEDZIELA WIELKANOCNA                                                                  21 kwietnia 2019

ZMARTWYCHWSTANIAPAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

2. Składamy serdeczne podziękowania:

– s. Marcie i Panu Bogusławowi za dekoracje w kaplicy adoracji

– p. Adamowi za projekt grobu i wykonanie

– s. Marcie bratu Witoldowi, za kwiaty i świąteczny wystrój kościoła

– p. organiście za oprawę muzyczną całego Triduum, wszystkim śpiewającym psalmy

– Bielankom, Ministrantom, Lektorom i całej asyście kościelnej i  procesyjnej za upiększenie liturgii i posługę w czasie tych dni świątecznych

– Paniom i Panom  za wszelkiego rodzaju prace i służbę w naszej parafii szczególnie w dniach przedświątecznych. – serdeczne podziękowania dla naszych księży za ich zaangażowanie i  poświęcenie w czasie rekolekcji i obecność w konfesjonale

3. Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny według porządku świątecznego. Nie będzie Mszy św. o godz. 1930.

4. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce.

5. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy codziennie na godz. 1730

6. W oktawie Wielkanocy biuro parafialne we wtorek nie będzie czynne.

7. W środę po Świętach Zmartwychwstania Pańskiego (24 kwietnia) o godz.19.00 jest spotkanie uczestników czerwcowej pielgrzymki do Petersburga z jej organizatorem, p. Grochowskim. Na spotkanie należy przynieść wypełnione formularze wizowe ze zdjęciami oraz uzupełnienie kwoty w walucie polskiej plus opłata wizowa. Spotkanie odbywa się w pomieszczeniach przy bazylice.

8. Pielgrzymka autokarowa z naszej parafii do sanktuarium św. Józefa w 
Kaliszu wyrusza w najbliższą sobotę o godz. 7.00 z placu  z przed Bazyliki. Jej uczestników prosimy o punktualne przybycie.

9. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

 

Jezus Chrystus zmartwychwstał, żyje i jest z nami i pośród nas!

 Wszystkim parafianom i ich gościom życzymy mocy zmartwychwstania, nadziei, wzajemnej miłości, zgody, radości i pokoju wraz z  darem modlitwy składają – Salezjanie pracujący w Bazylice i Sanktuarium.