Ogłoszenia parafialne

 • XXIV Niedziela Zwykła
  W dzisiejszą XXIV Niedzielę Zwykłą obchodzimy Światowy Dzień ŚrodkówSpołecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy sązaangażowani w to dzieło, aby zawsze służyli prawdzie, której źródłem jest Bóg. Dziś (17 września) wspominamy trudny czas najazdu wojsk radzieckich na Polskę.Niech pamięć o wszystkich, którzy zginęli w obronie Ojczyzny będzie dla naszaproszeniem do modlitwy o pokój. W poniedziałek 18 września obchodzimy święto Świętego Stanisława Kostki,patrona Polski, patrona młodzieży a także patrona naszej Salezjańskiej InspektoriiWarszawskiej. Jego wstawiennictwu polecajmy szczególnie dzieci i młodzieżprzeżywając kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W środę 20 września zapraszamy do wspólnego rozważania Słowa Bożegopodczas lectio divina. Spotkanie … Czytaj więcej.
 • XXIII Niedziela Zwykła
  Dziś wraz z całym Kościołem w Polsce dziękujemy za dar beatyfikacji Rodziny Ulmów z Markowej. Niech nowi błogosławieni, Józef i Wiktoria Ulmowie z Dziećmi wypraszają naszym rodzinom potrzebne łaski. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w Kościele XIII Tydzień Wychowania (10 – 16 września) pod hasłem: Wspólnota słuchająca i ewangelizująca. Zachęcamy, aby w tych dniach w naszych modlitwach nie brakowało intencji za wszystkich zaangażowanych w dzieło wychowania. W środę 13 września, z racji miesięcznego wspomnienia Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy Świętej o godzinie 18:00. We czwartek 14 września obchodzimy w Kościele Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Święte o … Czytaj więcej.
 • XXII Niedziela Zwykła
  Przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym. Serdecznie witamy w naszej bazylice wszystkich Parafian, Sympatyków i Czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca, o godzinie 17:30 nabożeństwo eucharystyczne wraz z procesją. Zapraszamy. W dzisiejszą niedzielę o godzinie 17:00 spotkanie Kół Żywego Różańca. Intencja modlitewna na wrzesień: Za ludzi żyjących na marginesie. Aby ludzie żyjący na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości. W tym tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca (7 września). Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych podczas Mszy Świętej o … Czytaj więcej.
 • XXI Niedziela Zwykła
  Przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym. Serdecznie witamy w naszej bazylice wszystkich Parafian, Sympatyków i Czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego. We czwartek 31 sierpnia przypada miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko.Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Jego wstawiennictwem podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00. W piątek 1 września przypada 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Niech ten dzień będzie dla nas okazją do pamięci o pomordowanych, o tych, którzy walczyli za wolność Polski, a także do modlitwy o pokój w naszej Ojczyźnie, na Ukrainie i całym świecie. W Pierwszy Piątek Miesiąca (1 września) pragniemy uczcić Serce Jezusa. W naszej bazylice – Sanktuarium … Czytaj więcej.
 • XIX Niedziela Zwykła
  Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą. Serdecznie witamy w naszej bazylicewszystkich Parafian, Sympatyków i Czcicieli Najświętszego SercaJezusowego. W dzisiejszą niedzielę (13 sierpnia) o godzinie 17:00 zapraszamy dowspólnej modlitwy podczas nabożeństwa fatimskiego. W modlitwieróżańcowej prosić będziemy w intencji pokoju, o co prosiła Maryja podczasobjawień w Fatimie w 1917 roku. We wtorek 15 sierpnia obchodzimy w kościele Uroczystość WniebowzięciaNajświętszej Maryi Panny. Msze Święte tego dnia będą sprawowane wedługporządku niedzielnego, z wyjątkiem, że nie będzie Mszy o godzinie 19.30. W tradycji polskiej uroczystość Wniebowzięcia nazywana jest ŚwiętemMatki Bożej Zielnej, dlatego na zakończenie każdej Mszy Świętej odbędziesię poświęcenie bukietów z kwiatów i ziół, jako dziękczynienie za … Czytaj więcej.
 • XVIII Niedziela Zwykła, Święto Przemienienia Pańskiego
  W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w kościele Święto Przemienienia Pańskiego. Serdecznie witamy Parafian i Wszystkich nawiedzających naszą Bazylikę. Z dniem 31 lipca 2023 roku posługę duszpasterską w naszej parafii zakończyli ks. Edmund Modzelewski i ks. Wiesław Felka. Dziękujemy za ich zaangażowanie i wszelkie dobro, które świadczyli w pracy apostolskiej. Z dniem 1 sierpnia 2023 roku pracę duszpasterską rozpoczęli ks. Adam Wtulich i ks. Paweł Rudnicki. Dziś, w I Niedzielę Miesiąca o godzinie 17.00 spotkanie Kół Żywego Różańca, o godzinie 17.30 nabożeństwo eucharystyczne z procesją. Intencja różańcowa na miesiąc sierpień 2023 roku: Aby Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie pomogły młodym ludziom wyruszyć w drogę, … Czytaj więcej.
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  Przeżywamy XVII niedzielę zwykła w ciągu roku liturgicznego. 1 sierpnia 2023 roku przypada 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, o godzinie 17:00, w godzinie „W”. Włączymy się w ten sposób w hołd oddawany poległym powstańcom – żołnierzom i mieszkańcom Miasta Nieujarzmionego. W naszej Stolicy we wszystkich Kościołach odezwą się dzwony. W środę 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach … Czytaj więcej.
 • SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
  Przeżywamy XVII niedzielę w ciągu roku liturgicznego Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim.Szanujmy ich trud. W lipcu … Czytaj więcej.
 • TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
  Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazjądo pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez pięknoziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły.Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczeniaw niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17:00 , dzisiaj a o 17:30 nabożeństwo eucharystycznez procesją po bazylice. W poniedziałek obchodzimy święto Św. Tomasza Apostoła. Podczas środowej nowenny o godz. , 18:00 pamiętając w szczególny sposób o chorych iseniorach naszej wspólnoty parafialnej, powierzymy … Czytaj więcej.
 • DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA
  Przeżywamy XII niedzielę w ciągu roku liturgicznego. W czwartek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwamibędziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 7:00 , 8:00 , 12:00 , 18:00 .Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność StolicyApostolskiej. W piątek ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusazapraszamy godz. 17:30 . W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św., o godz. 8:00„Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata całego” Zapraszamyrównież mężczyzn po Eucharystii, różaniec w kaplicy i medytacja 15 -minutowa. Powieczornej Mszy św. różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie … Czytaj więcej.