OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Przeżywamy 18 niedzielę zwykła w ciągu roku.

„Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich. W 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, o 1700 spotkanie Żywego Różańca, o 1730 nabożeństwo eucharystyczne z procesją.

Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek (okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu) i pierwsza sobota miesiąca.

W sobotę o 800 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.

W dzisiejszą niedzielę przed wyjściem z bazyliki są zbierane ofiary na poszkodowanych powodzian. Za ofiary składam gorące Bóg zapłać!

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.