OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Przeżywamy XVIII niedzielę zwykła w ciągu roku liturgicznego.

W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

W środę podczas nowenny o godz. 1800 zanosimy nasze prośby do Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice i Sanktuarium po Mszy św. o godz. 1200.

Decyzją władz naszego Zgromadzenia Salezjańskiego do naszej parafii został posłany ks. Wiesław Felka sdb. Ks. Wiesław pełnił różne funkcje w naszym Zgromadzeniu ostatnio pracował, jako Proboszcz w Starych Jabłonkach.  Serdecznie Go witamy w naszej parafii i życzymy obfitych Bożych łask w posługiwaniu na Warszawskiej Pradze.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tygodnika naszej diecezji  „Idziemy”.