Październik to miesiąc różańca

Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie o 1730 dzieci we wtorek i w czwartek o 1645

Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii przyjmujemy i w kancelarii. Przez cały rok w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o 1800 Msza święta za polecanych w rocznych wypominkach. Modlimy się przez cały miesiąc listopad na różańcu o godz. 1730. W niedzielę rano po Mszy św. o godz. 700 i o godz. 940 przed Mszą św. o godz. 1000.

Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

Przypominamy, że w każdy piątek po Mszy św. o godz. 1200 trwa w naszej bazylice adoracja Najświętszego Sakramentu w milczeniu. O godz. 1500 Koronką do miłosierdzia Bożego. Jest tak wiele spraw, które trzeba omawiać z Bogiem, tak wielu ludzi prosi nas o modlitwę, w tylu momentach życia potrzebujemy konkretnej interwencji Bożej, dlatego adoracja to jest właśnie czas, w którym możemy wszystko wypowiedzieć to przed Bogiem w osobistym spotkaniu.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej diecezjalnego tygodnika Idziemy.