PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego.

Dzisiaj o godz. 1700 spotkanie Kół Żywego różańca, a o godz. 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja po Bazylice.

W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

W naszej wspólnocie parafialnej jest wiele osób starszych, którzy nie wychodzą ze swoich mieszkań zwracamy się do rodziny, znajomych , sąsiadów o zaproponowanie osobom nie wychodzącym z domu, aby nasi księża mogli im zanieść Chrystusa w pierwszy piątek miesiąca.

Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 1200.

Od poniedziałku 7 lutego przez dziewięć dni zapraszamy na różaniec o godz. 1730. „ Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, ale bowiem oni będą nazwani synami Bożymi”. „ Nie ci, którzy cieszą się pokojem, ale ci, którzy go wprowadzają”. Będziemy się modlić na różańcu o pokój na Ukrainie. Zapraszamy! Od środy Najświętszy Sakrament będzie wystawiony w monstrancji z Medjugorie. Ze względu na to, że monstrancja będzie w naszej Bazylice 2 tygodnie, to przez te 2 tygodnie adoracja będzie się odbywała w po Mszy św. o godz. 8.00 do 21.00 z przerwą na Msze Św. i pogrzeby Serdecznie zapraszamy aby znaleźć czas dla Pana Jezusa.

Przez te 2 tygodnie, w dni powszednie, o 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.30 wspólny Różaniec. Do wystawionej puszki można składać ofiary na budowę ołtarza adoracyjnego w Medjugorie.

Wszystkim solenizantom a wśród nich jest nasz ks. Bp. Romuald Kamiński,  życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.

W następną niedzielę przy wyjściu z Bazyliki będą zbierane ofiary na chorych objętych opieką Caritasu naszej Diecezji.

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika Idziemy.