PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Przeżywamy V niedzielę zwykła w ciągu roku liturgicznego.

Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1700 spotkanie Bractwa Różańcowego, a o godz. 1730 nabożeństwo eucharystyczne.

W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. O godz. 12 w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszej parafii. Sakramentu chorych udzielimy na Mszy Świętej o godz. 1200

W piątek po Mszy św. o godz. 1200 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 1730 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. św. Jan Paweł II. W czasie jednej z pielgrzymek do Polski, w Elblągu podkreślił jego istotę. Tak Mówił: „ Nabożeństwo poświęcone Sercu Pana Jezusa przypomina nam o tej miłości Boga, której człowiek usilnie pragnie i wskazuje, że konkretną odpowiedzią na te miłość, jest zachowanie Bożych przykazań w codziennym życiu”.

W następną niedzielę będziemy gościli w naszej wspólnocie parafialnej Siostrę Salezjankę Beatę Bienias, która pracuje na Misjach w Argentynie. Siostra jest dyrektorem Instytutu Maryi Wspomożycielki Wiernych. Po każdej Mszy św. będziemy chcieli wesprzeć to wielkie dzieło ofiarą, którą będziemy mogli złożyć do puszki po każdej Mszy św.

Zbliża się czas Wielkiego Postu. Z racji pandemii nauki rekolekcyjne będą głoszone w trzecią, czwartą i piątą niedzielę Wielkiego Postu. Zachęcamy do korzystania sakramentu pokuty.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tygodnika Idziemy.