PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

Dziś o godz. 1700 spotkanie Żywego Różańca, a o godz. 1730 nabożeństwo majowe.

Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w naszej Bazylice i Sanktuarium o godz. 700, 800, 1200, 1800

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. w intencji nowych powołań o godz. 1800

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Spowiedź św. podczas sprawowanych Mszy św. w naszej bazylice i sanktuarium, tak jak w dni powszednie. Po Mszy św. o godz. 1200 adoracja Najświętszego Sakramentu zapraszamy również na koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, i zdrowia.

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika „Idziemy”.