PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

Dziś piąta niedziela Wielkanocy.

Wczoraj dzieci klas III po raz pierwszy z naszej parafii przyjęli Pana Jezusa w Komunii Św. Od dzisiaj przeżywają tzw. Biały Tydzień przychodzą na nabożeństwo majowe o g. 17:30 i na Mszę św. o g. 18:00

Dziś rocznica Pierwszej Komunii Świętej o godz. 11:30

W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Będziemy o nią prosić w Nowennie do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych o godz. 18:00.

Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

W następną niedzielę 22 maja o godz. 13:00 Msze św. odprawi Jubilat ks. Sławomir Szczodrowski, nasz Jubilat w tym roku obchodzi 25-tą rocznicę święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za ks. Sławka. W naszym Domu zakonnym oprócz ks. Sławka w tym roku jubileusz 25-lecia kapłaństwa obchodzą ks. prof. Dariusz Stępkowski i ks. Roman Wortolec. Dostojnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia i chcemy o Nich pamiętać w modlitwie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika Idziemy.