PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu.

W dzisiejszą Pierwsza niedziela miesiąca nie ma spotkania Kół Żywego Różańca. Ks. Proboszcz głosi rekolekcje w Ząbkach w parafii Świętego Ducha. W gazetce parafialnej są podane intencje na najbliższy miesiąc.

Zapraszamy od poniedziałku do czwartku na adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00, o godz. 17:30 różaniec o pokój na Ukrainie. Adoracja będzie się odbywała przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. W piątki adoracja po Mszy św. o godz. 12:00 do godz. 16:30.

W środę, 6 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych o godz. 18:00, sprawowanej podczas Mszy św.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00.

W piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej dzieci 16:45, dorośli 17:30 i młodzież o godz. 19:30.

W najbliższą sobotę 09 kwietnia, zapraszam Salezjanów Współpracowników na

skupienie wielkopostne, które odbędzie się o godz. 9:45 w kaplicy zakonnej. Wejście od strony kancelarii. Skupienie zakończymy Mszą św. w bazylice o godz. 12:00.

Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 11:30. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej. 

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika Idziemy.