PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziękujemy w dzisiejszą Piątą Niedzielę Wielkiego Postu, Panu Bogu za minionych osiem ostatnich dni misyjnych. Za Księży misjonarzy ks. Piotra i ks. Wojciecha. Za wielką kulturę słowa i za wielką życzliwość, jaką nas w tych dniach obdarzali. Niech Słowo, które usłyszeliśmy w tym Świętym czasie ożywia nasze życie, wiarę oraz wyda obfite owoce. A księżom Misjonarzom życzymy owocnej
posługi tym, do których Jezus Was posyła.

Zapraszamy na Gorzkie żale o godz. 17:00 z kazaniem pasyjnym i procesją eucharystyczną po bazylice.

W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Intencja Mszy św.” wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata całego” „ o godz. 8:00 Zapraszamy wszystkich w szczególny sposób mężczyzn po Mszy św. męski różaniec w kaplicy połączony z medytacją 15 – minutową.
Wieczorem zapraszamy na różaniec do kaplicy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

Następna niedziela to niedziela palmowa. Poświęcenie palm podczas Mszy św. sprawowanych w naszej Bazylice a o godz. 11:30 procesja z palmami po placu przy kościelnym.

Wielkopostne spotkanie dla par żyjących w związku niesakramentalnym CZAS NADZIEI odbędzie się w kaplicy przy ul. Floriańskiej 3 w niedzielę 2 kwietnia w godz. 17:00 – 18:00. Zapraszamy osoby żyjące w cywilnych związkach małżeńskich, nie mogące zawrzeć małżeństwa sakramentalnego. Spotkanie poprowadzi ks. Piotr Stępniewski, proboszcz parafii katedralnej, diecezjalny duszpasterz małżeństw
niesakramentalnych, animator Spotkań Małżeńskich. Po spotkaniu jest możliwość uczestniczenia we Mszy św. w katedrze o godz. 18:00.

Wszystkim składającym ofiary na kwiaty do Grobu Bożego i ołtarzy składamy gorące podziękowania. Również gorące podziękowania tym osobom, którzy złożyli ofiarę na świece dla Straży Honorowej NSJ.

Zachęcamy do czytania i nabywania tygodnika Idziemy.