PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj kończymy nasze rekolekcje Wielkopostne. Trwał przez trzy niedziele. W imieniu swoim jak i wszystkich parafian chciałbym bardzo serdecznie podziękować ks. Krzysztofowi Jakubowskiemu za ten czas. Niech dobry Bóg wynagrodzi Mu za włożony trud i poświęcenie.

O godz.1700 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. w naszej Bazylice i Sanktuarium o godz. 700, 800, 1200, 1800.

W najbliższy piątek, 26 marca, o godz. 1645 droga krzyżowa dla dzieci,  o godz. 1730 dla dorosłych, i o godz. 1930 dla młodzieży i dorosłych

Zgodnie z zaleceniem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, w Niedzielę Palmową w tym roku upamiętnienie wjazdu Pana do Jerozolimy powinno być obchodzone wewnątrz budynku sakralnego. Ze względu na pandemię istnieje możliwość procesyjnego przejścia przez świątynię, ale jedynie z udziałem asysty. Pokropienia palm należy dokonać w tradycyjnej formie z użyciem świeżej wody pobłogosławionej przed każdą liturgią. Przypominamy o stosowaniu aktualnych obostrzeń sanitarnych: limit osób, dystans społeczny, zakrycie ust i nosa maseczką, dezynfekcja rąk.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika Idziemy. Może nabyć w zakrystii.