Pielgrzymka "Białe noce" Tallin – Ryga

W związku z odwołaniem pielgrzymki do Francji i Włoch, jako zbyt drogiej i zbyt trudnej, proponujemy lżejszy i tańszy wyjazd do krajów tzw. Pribałtiki; stąd jej nazwa "Białe noce". Pielgrzymować będziemy według następującego programu:

Dzień 1: Rankiem wyjazd  z Warszawy (godz. 6.00),  przejazd  przez Litwę i Łotwę,           przyjazd do Rygi, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Zwiedzanie Rygi z przewodnikiem: zamek, katedra, kościół św. Piotra, domy „Trzej Bracia”, po południu wyjazd do Tallina (miasto białych nocy), obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: Zwiedzanie miasta  z przewodnikiem: Wzgórze Tompeaa – mury miejskie, sobór Aleksandra  Newskiego, katedra, Rynek, ruiny kościoła brygidek, pałac Kadriorg, pomnik „Rusałki”, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4: Wyjazd z Tallina i przejazd na Łotwę. Po drodze pałac Rundale (barokowa rezydencja grafów kurlandzkich), przyjazd do Rygi, spacer po Starym Mieście, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Wyjazd z Rygi w kierunku Litwy. Zwiedzamy najważniejsze litewskie sanktuaria maryjne: Góra Krzyży – Cytowiany – Szydłów. Przyjazd do Kowna: obiadokolacja i nocleg.

 Dzień – 6: Wyjazd z Kowna w kierunku Warszawy. Po drodze zwiedzamy Kiejdany: stare miasto, kalwiński kościół Radziwiłłów z kryptą grobową Janusza Radziwiłła. Przyjazd do  Warszawy w godz. wieczornych

Termin pielgrzymki: 30.05. – 4.06. 2016 r.

Koszt pielgrzymki: 1050 zł ( przy kursie 1€ = 4,40 zł). Do dn. 9 kwietnia należy wpłacić zaliczkę w wysokości 350 zł. Cena obejmuje:

– 5 noclegów w hotelu, pokoje 2- 3  osobowe z łazienkami,

– 5 śniadań i  5 obiadokolacji

– ubezpieczenie KL i NW

– opiekę pilota

Cena nie obejmuje wstępów do obiektów i usług przewodników. Potrzebna suma ok. 30 euro . Koszty pielgrzymki zostały skalkulowane dla grupy min. 30 osób. Taka wielkość grupy jest warunkiem podstawowym wyjazdu.

Pielgrzymka jest 6-dniowym wyjazdem autokarowym, wyżywienie HB, nocujemy w hotelach. Zgłoszenia do udziału w pielgrzymce przyjmuje duchowy opiekun – ks. Krzysztof.

Do 8 maja należy dokonać pełnej opłaty za udział w pielgrzymce. Zapytania dotyczące pielgrzymki należy kierować do biura organizującego nasz wyjazd ("Droga") – tel.: 601 298 501