Pielgrzymka do Fatimy

24 czerwca, w niedzielę, o godz. 19.00, po Mszy św. wieczornej jest spotkanie z organizatorem jesiennej pielgrzymki m. in. do Fatimy. Osoby, które się wcześniej zgłosiły powinny przynieść ze sobą 1200 zł na opłatę biletów samolotowych i rezerwację miejsc  w hotelach. Program oraz inne szczegóły dotyczące wyjazdu p. Grochowski poda na spotkaniu.

Proponujemy następujący program:

Dzien 1 – LIZBONA

15.25 przylot samolotu do Lizbony. Transfer to Hotelu VIP Executive Zurige

Dzien 2 – LIZBONA

Rano po śniadaniu przejazd do Belém i zwiedzanie Wieży Belem, Pomnika Odkrywców wzniesionego w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza. Nastepnie przejazd do centrum i zwiedzanie kościoła św. Antoniego Padewskiego (msza), Katedry Se. Następnie spacer po położonej poniżej najstarszej dzielnicy zwanej Alfama. Spacer po Praca Rossio, Praca Comercio. Czas wolny. Nocleg w Lizbonie?

Dzien 3 – LIZBONA – BATALHA/ ALCOBAÇA –FATIMA

Po śniadaniu, wykwaterowanie i czas wolny w Lizbonie do 14:00. Przejazd do Fatimy, po drodze zwiedzanie klasztoru w Batalha lub Alcobaça. Nocleg w Fatimie. Dla chetnych o21:30 – rózaniec w Kaplicy Objawien i procesja ze swiecami.

Dzien 4 – FATIMA – ALJUSTRIEL – VALINHOS

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Zwiedzanie Fatimy, religijnego centrum Portugalii. W tym miejscu trójka wiejskich dzieci wypasających bydło na okolicznych łąkach, doznała w 1917 r. sześciu objawień. Ujrzały one ponad konarami dębu „Panią jaśniejszą od słońca”. W Bazylice uświetniającej te wydarzenia znajdują się groby Hiacynty i Franciszka, którzy zmarli w latach 1919 – 1920 podczas epidemii grypy. W Aljustrel znajduja sie domy dzieci, które doznały objawień a prowadzi tam Droga Krzyzowa.  Godz. 18.30-19.45 msza i o21:30 – rózaniec w Kaplicy Objawien i procesja ze swiecami. Nocleg w Fatimie.

Dzien 5 – WYLOT

Po śniadaniu wymeldowanie się z hotelu, godz. 12:30 transfer na lotnisko i wylot o 15:50 do Warszawy.

Uwaga:Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie uzależniona jest ona od sytuacji zaistniałej w danym miejscu.

Przewidywany koszt, niewiele ponad 2 tys. zł.- ale zależy on od wersji, jaką wybierzemy na spotkaniu. Są jeszcze miejsca wolne.