Pielgrzymka do Lublina i Lubartowa

Trasa najbliższej pielgrzymki autokarowej, jaką chcemy zaproponować parafianom i przyjaciołom Bazyliki-Sanktuarium NSJ wiedzie do Lublina i Lubartowa. Dlaczego akurat tam? To już wcześniej wyjaśnialiśmy, więc tym razem trochę konkretów.

Wyruszamy 22 września (sobota) o godz. 630 z placu ks. Lauferskiego, przed Bazyliką. Planowany przyjazd do Lublina ok. godz. 1000. Pierwszym obiektem, w którym się zatrzymamy będzie lubelska archikatedra z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Obraz znany jest z tego, że gdy świat, a głównie blok wschodni, czynił przygotowania do obchodów 70-rocznicy urodzin Józefa Stalina , w oczach Matki Bożej pojawiły się łzy. Po zwiedzeniu katedry i modlitwie przed obrazem, nawiedzimy kościół dominikanów, w którym do niedawna znajdowały się relikwie Krzyża Świętego. Następnie spacer po Starówce i przejście na Pl. Litewski.

W godzinach południowych odwiedzimy Katolicki Uniwersytet Lubelski. Oprócz zwiedzania obiektu, będziemy uczestniczyć we Mszy św. w kościele akademickim i zjemy obiad w stołówce studenckiej.

Trzeci przystanek naszej lubelskiej pielgrzymki będzie na Majdanku, przy niemieckim obozie koncentracyjnym. Historycy z Muzeum na Majdanku szacują że w tym obozie zmarło i zostało zamordowanych  ok. 80 tys. więźniów, w tym ok. 60 tys. Żydów.

O godz. 1600 pożegnamy się z przewodnikiem i udamy do Lubartowa, w rodzinne strony s. Dominiki. Tam zwiedzimy kolegiatę św. Anny. Wyjazd z Lubartowa w drogę powrotną przewidziany jest o godz. 1800. Mamy nadzieję, że parę minut po godzinie 21 będziemy już w Warszawie.

Koszt pielgrzymki wynosi 80 zł od osoby i stanowi opłatę za autokar, obiad, ubezpieczenie, honorarium dla przewodnika i bilety w katedrze. Na dzień dzisiejszy informacje z obiektów, jakie zamierzamy zwiedzić, nic nie mówią i innych kosztach. Jeśliby takowe się pojawiły, każdy będzie uiszczał je indywidualnie, na miejscu.