Pielgrzymka do MB Miłosierdzia w Piekoszowie

Uzupełniając wcześniejszą, bardzo ogólną, informację o majowej pielgrzymce z Bazyliki NSJ do Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie dziś podajemy szczegółowy program tego wyjazdu. I tak, wyruszamy 14 maja (sobota) o godz. 630 z placu ks. Lauferskiego przez bazyliką. Po dotarciu na miejsce ks. kustosz przybliży nam dzieje Sanktuarium i obecnie sprawowaną w nim posługę. Następnie Msza św. i czas na osobistą modlitwę, zakup pamiątek, fotografie, itd.

Na pielgrzymkowy obiad (zupa, ll danie, kompot)udamy się do jednej z restauracji w Chęcinach.  Obiad jest zaplanowany na godzinę 1230 i zawiera się w cenie opłaty pielgrzymkowej.  Indywidualnie pokrywamy dodatki, np. deser, kawa, lody itd.

Od godz. 1400 rozpoczniemy zwiedzanie w  Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Uczynimy to w dwóch grupach, każda z osobnym przewodnikiem. Zwiedzanie trwa ok. 2 godzin.

Z Tokarni wracamy do Warszawy przez Morawicę, gdzie znajduje się Kalwaria Świętokrzyska przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest to obiekt współczesny, a nawiedzimy go z dwóch powodów. Po pierwsze, w Piekoszowie będzie chyba zbyt mało czasu, by odprawić Drogę Krzyżową, a chcemy tym nabożeństwem przygotować się na dzień następny – Niedzielę Miłosierdzia. Po drugie, do tego miejsca pielgrzymują grupy Rycerstwa Niepokalanej, założonego przez św. Maksymiliana Kolbego. Więc modlitwa w Kalwarii Świętokrzyskiej byłaby praktycznym nawiązaniem do pielgrzymki do Zduńskiej Woli. Przewidywany powrót ok. godz. 2100.

Koszt uczestnictwa w tej pielgrzymce wynosi 125 zł/os. Jest to opłata za przejazd,  ubezpieczenie, bilety wstępu w skansenie i obiad.

Na liście podstawowej nie ma już miejsc wolnych. Przyjmujemy zapisy na listę rezerwową.

Msza św., którą tradycyjnie dziękujemy po każdej pielgrzymce za wszelkie łaski i opiekę Bożą nad naszymi wyjazdami, będzie odprawiona 27 kwietnia (środa) o godz. 1800. Zapraszamy więc uczestników tej pielgrzymki i wszystkich sympatyków pielgrzymowania z Bazyliki NSJ.

Przy tej okazji informujemy, że trwają przygotowania do pielgrzymki na Roztocze. Chcemy tam  jechać w długi weekend po Bożym Ciele (17-19) czerwca. Nie ma jeszcze pełnego programu, ale już przyjmujemy zapisy.