Pielgrzymka do Niepokalanowa

Jak wcześniej podczas wyjazdów wspominaliśmy, kolejną pielgrzymkę proponujemy do Niepokalanowa – miasteczka Niepokalanej, założonego przez św. Maksymiliana Kolbego i to głównie jego ślady chcemy odkrywać tym razem. W programie pielgrzymki przewidziana jest Msza św. w Bazylice, modlitwa w kaplicy św. Maksymiliana, zwiedzanie muzeum ze słynnym wozem franciszkańskiej straży pożarnej, itd. Chcemy też obejrzeć "Misterium pasyjne" i "Panoramę Tysiąclecia" (obydwie prezentacje po ok. 40 min.) oraz pomodlić się nad grobem Franciszka Gajowniczka, za którego św. Maksymilian oddał życie. W Niepokalanowie przewidziany jest czas do osobistej dyspozycji, który można wykorzystać na modlitwę, zakup pamiątek, posiłek, itd.

Posiłek każdy pielgrzym organizuje sobie na własną rękę. Można więc zabrać ze sobą suchy prowiant, a można też skorzystać z oferty domu pielgrzyma i pobliskich barów.

W Godzinie Miłosierdzia zaplanowana jest modlitwa (koronka do Miłosierdzia Bożego) w sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej w pobliskim Szymanowie. Z historią cudami słynącej figury Matki Bożej zapozna nas jedna z sióstr niepokalanek, które mają tam swój klasztor i prowadzą szkołę.

Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii Bazyliki przy okazji nabożeństw. Należy podać imię i nazwisko, adres i pesel (konieczne do ubezpieczenia).

Koszty wyjazdu jednej osoby wynosi 35 zł, a obejmuje przejazd, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i ofiarę jaką chcemy wesprzeć ośrodek franciszkanówi i siostry niepokalanki.

Zapraszamy 28 czerwca (sobota), godz. 8.00 – wyjazd sprzed Bazyliki!