Pielgrzymka do źródeł kultu Serca Pana Jezusa

Już przyjmujemy zapisy na przyszłoroczną  (w dn. 29.05-5.06 2016 r.) pielgrzymkę do Paray-le-Monial we Francji. To tutaj w klasztorze sióstr wizytek, w latach 1673 – 1689 siostra Małgorzata Maria Alacoque  otrzymała dar wizji i objawień związanych z tajemnicami Serca Pana Jezusa, które stały się podstawią dzisiejszego kultu Serca Jezusowego.

Obecnie oddając cześć Sercu Zbawiciela najczęściej odwołujemy się do dwóch z czterech wielkich wizji mistycznych św. Małgorzaty. Podczas drugiej z 1674 r., Pan Jezus ukazując mistyczce swoje zranione serce na tronie z płomieni, otoczone cierniami i z krzyżem na szczycie prosił ją o spowiedź i Komunię św. wynagradzającą w I piątki miesiąca. Z kolei czwarta wizja w oktawie Bożego Ciała w 1675 r., zawierała prośbę Chrystusa, by w piątek po oktawie Bożego Ciała obchodzono święto Najświętszego Serca Pana Jezusa, a wierni przystąpili tego dnia do spowiedzi i Komunii św. oraz złożyli uroczysty akt wynagradzający przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Patron naszej Bazyliki, 250-lecie kultu Serca Jezusowego oraz kończony się Rok Serca Jezusowego w Bazylice, to tylko jedne z wielu ważnych powodów, by z Bazyliki NSJ pielgrzymować do Sanktuarium Najświętszego Serca Jezusowego w Paray-le-Monial.

Oprócz francuskiego sanktuarium Serca Jezusowego chcemy nawiedzić bliskie salezjanom strony rodzinne św. Jana Bosko, tzw. bawarską Jasną Górę czyli sanktuarium Matki Bożej w Altötting.

Szczegółowy program naszego pielgrzymowania jest następujący:

Dzień 1:

 Wyjazd z Warszawy  w  godz. porannych, przejazd na nocleg tranzytowy w rejonie granicy

 czesko-  austriackiej (Klatovy),  obiadokolacja

Dzień 2:

Przejazd przez Austrię i Niemcy – Altötting ( sanktuarium maryjne), nocleg w rejonie Rosenheim, obiadokolacja

Dzień 3:

Przejazd przez Alpy  – przełęcz Brenner – Werona : Piazza delle Erbe, grobowiec Scaligierich, Dom Julii, przyjazd na nocleg w rejonie Werony , obiadokolacja

Dzień 4: 

Werona – Turyn : salezjański klasztor Valdocco z grobem św. Jana Bosco –  Superga – Panteon królewski –  Colle Don Bosco miejsce narodzin św. Jana Bosco, nocleg w rejonie Turynu , obiadokolacja

Dzień 5

Turyntunel pod Mont Blanc – Ars: parafia św. Jana Vianney'a – Paray le Monial: sanktuarium Najśw. Serca Pana Jezusa, obiadokolacja          

 Dzień 6:

 Paray le Monial – Taize’ ( wspólnota ekumeniczna) – Miluza ( katedra), obiadokolacja

 Dzień 7:

Miluza – Praga ( spacer po Starym Mieście),obiadokolacja

Dzień 8:

Praga –  przyjazd do Warszawy  w godz. wieczornych

Koszt pielgrzymki wynosi 270€ + 600 zł i obejmuje:

–  przejazd autokarem klasy Lux

–  7 noclegów w hotelach ,pokoje 2-3 osobowe z łazienkami

–  7 śniadań  i 7 obiadokolacji

–  ubezpieczenie KL i NW

– opiekę pilota

Cena nie obejmuje wstępów do obiektów, opłat wjazdowych do miast, na które potrzeba ok. 15 euro. Koszty zostały skalkulowane dla grupy 44-osobowej. Przy grupie mniejszej koszty na osobę mogą wzrosnąć.

Zgłoszenia na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii i w zakrystii Bazyliki po nabożeństwach.