Pielgrzymka na Białoruś

Nawiązując do wcześniejszej zapowiedzi o czerwcowej pielgrzymce pielgrzymce na Białoruś informujemy, że odbędzie się ona w dn. 14-17 czerwca i będzie wiodła następującą trasą: Grodno – Wasiliszki – Nowogródek – Mir – Nieśwież – Mińsk – Mereczowszczyzna – Brześć. W rozpisaniu na poszczególne dni jej przebieg będzie wyglądał następująco:

1 dzień

Godz. 06.00- zbiórka przed Bazyliką NSPJ i odjazd do Grodna. Po przyjeździe do hotelu, zakwaterowanie i spacer po z przewodnikiempo mieście. Zwiedzamy: Kościół Farny p.w. Franciszka Ksawerego, kościół  jezuitów i stary  zamek  w który zmarł Stefan Batory,   Dom-Muzeum Elizy Orzeszkowej, Pałac Stanisławówka  i inne zabytki. Msza św. Obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu Msza św. i odjazd do Nieświeża. Po drodze we wsi Stare Wasiliszki zwiedzamy Dom-Muzeum Czesława Niemena , w Nowogródku Dom-Muzeum Adama Mickiewicza i ruiny zamku Mendoga – pierwszej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego. Kolejnym celem naszej podróży jest XVI-wieczny zamek  Mir, umieszczony na liście zabytków kultury światowej UNESCO. Na nocleg przyjeżdżamy do Nieświeża, rezydencji rodu Radziwiłłów. W Nieświeżu, w kryptach grobowych kościoła Bożego Ciała pochowanych jest około 100 przedstawicieli rodu Radziwiłłów. Obiadokolacja, nocleg w Pałacu.

3 dzień

Rano zwiedzamy zamek w Nieświeżu, a następnie wyruszamy do Mińska (120km). W Mińsku  z przewodnikiem zwiedzamy: katedrę św. Ducha, katedrę św. Szymona i Heleny, Stare Miasto, Dom Rządu, pałac Wańkowiczów, pałac Piszczałowski i odjeżdżamy do Nieświeża na nocleg.

 4 dzień

Po śniadaniu odjazd do Brześcia. Po drodze w Mereczowszczyźnie zwiedzamy Dom–Muzeum,  w którym urodził się Tadeusz Kościuszko.  Msza św. w Kobryniu. Po przyjeździe do Brześcia zwiedzanie miasta z przewodnikiem: kościół Świętego Krzyża z 1856 r., prawosławna katedrę Świętego Szymona zbudowaną w 1868 r., twierdza brzeska i inne zabytki. Odjazd Do Warszawy. 22.00-planowany powrót do domu.

Ogólny koszt pielgrzymki:  310 zł +115 euro na miejscu.

Świadczenia: autokar klasy turystycznej, drogi, parkingi, ekologia, wiza, 3 noclegi (pok. 2-osobowe z wygodami), wyżywienie HB-2 razy dziennie zgodnie z programem, pilot, ubezpieczenie, opiekun duchowny, przewodnik z jęz. polskim. Telefon kontaktowy z organizatorem: 600 090 231

UWAGA: bilety wstępu oraz przewodnicy w muzeach i na trasie (35 euro)koszt własny. Zbiórka na muzea po przekroczeniu granicy.

Szczegółowe wyjaśnienia i odpowiedzi na wątpliwości zostaną podane na spotkaniu z organizatorem. O jego terminie powiadomimy w gazetce parafialnej i na stronie internetowej.