Pielgrzymka na Misterium Męki Pańskiej

Zwyczajem lat poprzednich, wyjazdem do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej rozpoczynamy tegoroczne pielgrzymowanie. Do  tamtejszego sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia udajemy się 17 marca (sobota). Odjazd autokaru z parkingu przed Bazyliką o godz. 9.00. Koszt wynosi 50 zł od osoby i stanowi pokrycie kart wstępu, kosztów przejazdu i  ubezpieczenia oraz zwyczajowo składaną ofiarę w nawiedzanych sanktuariach.

Po przyjeździe do Czerwińska (ok. godz. 1030) jest czas do własnej dyspozycji. Można w tym czasie zwiedzić klasztor, wystawę misyjną, muzeum  kard. Augusta Hlonda lub zaopatrzyć się w pamiątki. Jest to również okazja na osobistą modlitwę przed cudownym obrazem Matki Bożej Pocieszenia w XII-wiecznym sanktuarium czy też przed obrazem Matki Bożej Miłosierdzia w klasztornej kaplicy. Chętni mogą w tym czasie również skorzystać z oferty organizatorów Misterium gastronomicznej (kawa, ciasto, szybkie dania barowe) lub na mieście.

O godz. 1200 uczestniczymy we Mszy św. przed cudownym obrazem Matki Bożej Czerwińskiej; wspólnej dla wszystkich grup pielgrzymkowych. Podczas Mszy św. jest okazja do spowiedzi.

O godz. 1300, w położonej obok sali teatralnej, rozpocznie się prawie 2-godzinne Misterium Pasyjne. W znane nam z Pisma św. postacie wcielają się zawodowi aktorzy, współpracujący od lat z Salezjańskim Ośrodkiem Młodzieżowym. Tradycyjna historia Męki Pana Jezusa, zostanie w tym roku poszerzona o modlitwę i hołd złożony Panu Bogu z okazji 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po spektaklu pasyjnym, ok. godz. 1530 wyruszamy w drogę powrotną. Planowany powrót ok. godz. 1700. Oczywiście, nasze plany wskutek różnych okoliczności lub woli uczestników mogą ulec zmianie.

Zapisy na pielegrzymkę są przyjmowane w kancelarii parafialnej, w zakrystii Bazyliki przy okazji nabożeństw, telefonicznie lub  pocztą elektroniczną.