Pielgrzymka śladami św. s. Faustyny.

Korzystając z tego, że temperatura coraz wyższa i dni stają się dłuższe organizujemy pielgrzymkę, której celem są miejscowości-źródła kultu Miłosierdzia Bożego, a przewodniczką – św. siostra Faustyna Kowalska. Dlatego chcemy odwiedzić Głogowiecdom rodzinny i zarazem miejsce narodzin siostry Faustyny (25 sierpnia 1905 r.) oraz znajdujący się w pobliżu kościół parafialny w Świnicach Warckich, gdzie dwa dni później została ochrzczona. Z kolei w Płocku 22 lutego 1931 r. s. Faustyna podczas wizji mistycznej otrzymała od Jezusa Miłosiernego pierwsze wskazania dotyczące Jego obrazu z napisem „Jezu ufam Tobie” i ustanowienia święta Miłosierdzia Bożego.

Na dzień dzisiejszy raczej pewna jest data pielgrzymki – 17 maja – sobota. Należy się liczyć, że dość długa trasa – przeszło 400 km – zajmie nam cały dzień, a więc rankiem wyjazd, powrót późnym wieczorem. Również oczywisty jest duchowo-modlitewny charakter wyjazdu.

Swój udział w pielgrzymce można deklarować u ks. wikarego (Krzysztof), w kancelarii parafialnej, lub w zakrystii przy okazji uczestnictwa w nabożeństwach.

Koszty pielgrzymki podamy na początku maja, gdy wszystko ustalimy z gospodarzami miejsc, jakie chcemy odwiedzić oraz po otrzymaniu wyceny z firmy przewozowej.