Pielgrzymka szlakiem św. Stanisława Kostki

Niedawno w okolicznościowym liście pasterskim biskupi polscy zachęcali wiernych, by pielgrzymować do Rostkowa – miejsca  narodzin i dzieciństwa św. Stanisława Kostki. W odpowiedzi na to wystąpienie nasza parafia organizuje pielgrzymkę mazowieckim szlakiem tego Świętego.

Zatem na program naszego pielgrzymowania złożą się:

Msza św. i zwiedzanie Sanktuarium św. Stanisław Kostki w Rostkowie, gdzie urodził się św. Stanisław Kostka;

modlitwa i zwiedzanie kościoła Wniebowzięcia NMP w Przasnyszu – miejscu chrztu św. Stanisława oraz wiecznego spoczynku jego rodziców i braci;

modlitwa i zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej Przewodniczki (klasztor OO. Pasjonistów), którego dzieje zaczynają się od dawnego kościoła św. Jakuba i św. Anny, ufundowanego przez Pawła Kostkę w ramach czynu pokutnego za krzywdy, jakie wyrządził swemu bratu za życia.

Drugą część naszego pielgrzymowania przeżyjemy w Pułtusku. W trakcie kilkugodzinnego spaceru z przewodnikiem chcemy poznać najważniejsze zabytki, piękne świątynie i ciekawe dzieje tego urokliwego miasta.

Wyjazd autokarem 21 kwietnia, o godz. 630 z parkingu przed Bazyliką. Koszty pielgrzymki wynoszą 70 zł od osoby, jako że prawie wszyscy zapisujący się chcą skorzystać z propozycji obiadu.

Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w zakrystii Bazyliki, w kancelarii parafialnej oraz drogą telefoniczną i mailową.