Pielgrzymka w maju: Toruń i szlak Piastów

W dn. 18-20 maja organizujemy trzydniową pielgrzymkę szlakiem piastowskim. W ten sposób chcemy zapoznać się z korzeniami chrześcijańskiej wiary w naszej Ojczyźnie. Program naszego pielgrzymowania przedstawia się następująco: 

18 maja

6.30 – wyjazd z Warszawy do Gniezna

1130-11.50 – Powitanie przy pomniku Bolesława Chrobrego przed katedrą w Gnieźnie oraz zwiedzanie Wzgórza Lecha

12.00-12.45–  Msza święta w katedrze gnieźnieńskiej 

13.00-14.10 – zwiedzanie drzwi gnieźnieńskich i wnętrza Bazyliki

14.10-15.30 – zwiedzanie starówki: kościół Franciszkanów – miejsce pochówku bł. Jolenty i jej męża Bolesława Pobożnego, fara – z piękną barokowa ambona w kształcie łodzi, jedna z siedmiu takich w Polsce.  Przerwa na zakup  pamiątek.

15.40  – Przepłynięcie promem na wyspę Ostrów i zwiedzanie ruiny palatium oraz baptysterium, jednego z domniemanych miejsc chrztu, nawiedzenie grobu ojca Góry, przejście przez Bramę Rybę.

18.30– wyjazd na nocleg w Gozdawie w ośrodku sportu i rekreacji, gdzie można skorzystać z basenu krytego,  boiska do tenisa oraz hali sportowej. 

19 maja

9.00 – spotkanie z grupą w Gnieźnie i przejazd do Trzemeszna, zwiedzanie bazyliki w Trzemesznie oraz placu Kilińskiego.

10.20 – przejazd do Mogilna i zwiedzanie zespołu klasztornego pobenedyktyńskiego i początków XI, gdzie przechowywany jest hebanowy krucyfiks – dar Władysława Jagiełły

12.00 – przejazd do Strzelna i zwiedzanie romańskiej Rotundy św. Prokopa i kościoła NMP ze słynnymi kolumnami romańskimi obrazującymi zalety i wady panien.

14.00 – przejazd do Kruszwicy i zwiedzanie kolegiaty  św. Piotra i Pawła jednej z najstarszych w Polsce świątyń romańskich,  wejście na Mysią wieżę – pozostałość po kompleksie zamkowym Kazimierza Wielkiego z pięknym widokiem na jezioro Gopło (mare Polonorum  –  jak pisał o nim Jan Długosz).

15.30 – pożegnanie z grupą i wyjazd do Torunia.

17.30 – nabożeństwo majowe w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy

18.00  –  Msza w w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy

              Obiadokolacja i zakwaterowanie na nocleg

20 maja 

9.30– wizyta w Radiu Maryja

12.00– Msza św. w sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. Po Mszy św. zwiedzanie Sanktuarium, zakup pamiątek, osobista modlitwa, itd..

13.30 – zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem (3 godz.) 

           – ewentualny obiad (do decyzji uczestników).

17.00– wyjazd do Warszawy

Zainteresowanych pielgrzymką prosimy o zapisywanie w zakrystii Bazyliki, mailem lub telefonicznie kancelarii parafialnej lub u wikarego – tel. 504 778 503.

A że do 15 marca musimy potwierdzić rezerwację noclegów i wpłacić zaliczkę, dlatego osoby chętne do udziału w tej pielgrzymce prosimy o wpłatę 100 zł. Natomiast całkowite koszty tego wyjazdu podamy po otrzymaniu informacji z wszystkich miejsc, jakie zamierzamy odwiedzić.