Pielgrzymka wzdłuż Wisły

Kolejna co miesięcznych pielgrzymek autokarowych z Bazyliki wiedzie na południe wzdłuż Wisły. Wyruszamy z parkingu przed Bazyliką w sobotę, 25 czerwca, o godz. 630. Pierwszym etapem jest Kazimierz Dolny i sanktuarium Matki Boskiej Kazimierskiej z cudownym obrazem Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, namalowanym na desce w 1600 r. Dzieje sanktuarium i obrazu przybliży nam jeden z ojców reformatów, posługujących w sanktuarium.

Pobyt w Kazimierzu Dolnym wykorzystamy na Mszę św., zwiedzanie i osobistą modlitwę. Czas przeznaczony do osobistej dyspozycji można wykorzystać na spacer po urokliwym rynku z charakterystyczną studnią, zwiedzanie zespołu zamkowego, zakup pamiątek, ciepły posiłek itd.

W godzinach południowych opuścimy Kazimierz Dolny i udamy się do Wysokiego Koła, w której to miejscowości znajduje się sanktuarium  Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca św. W tym miejscu przewidziane jest spotkanie z ks. kustoszem Szymonem Muchą, modlitwa przed cudownym obrazem Madonny z różą, szczególnie umiłowanej przez członków radomskiej Rodziny Różańcowej  i Apostolat „Margaretki” – otaczający konkretnych kapłanów modlitwą różańcową.

Ostatnim celem pielgrzymki wzdłuż Wisły jest mariańskie sanktuarium w Górze Kalwarii z łaskami słynącym wizerunkiem Matki Bożej Pocieszenia. W Górze Kalwarii spoczywają również doczesne szczątki błogosławionego o. Stanisława Papczyńskiego – założyciela Zakonu Marianów; (5 czerwca ogłoszony świętym). Naszym przewodnikiem w tym miejscu będzie o.kustosz Ludwik Beckert.

Opłata za udział w pielgrzymce wynosi 60 zł od osoby i obejmuje przejazd autokarem, ubezpieczenie i ofiary dla przewodników w sanktuariach. Posiłki, bilety za wejście do obiektów (np. zamek w Kazimierzu) itp. każdy z uczestników ponosi osobiście.

Na pielgrzymkę zabieramy książeczki z tekstami godzinek, litanii i nieszporów oraz różańce.

Zapisy, łącznie z opłatą pielgrzymkową, przyjmujemy w kancelarii parafialnej i w zakrystii Bazyliki.