Pielgrzymkowe dziękczynienie na Jasnej Górze

Kontynuujemy zwyczaj, że ostatnia w roku trasa autokarowej pielgrzymki z Bazyliki prowadzi na Jasną Górę, a wyjazd ma charakter dziękczynienia Królowej Polski za Jej całoroczne czuwanie nad wszystkimi pielgrzymkami z Bazyliki w tym roku. Taka właśnie pielgrzymka organizowana jest w I sobotę listopada – 7.11. br., wyjazd o godz. 600 z parkingu przed Bazyliką. Program I części pielgrzymki przewiduje tylko udział we Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej i czas na modlitwę osobistą lub zwiedzanie. Jest to odpowiedź na prośby wyjeżdżających, by w tak ważnym dla wierzącego Polaka miejscu, grupowymi inicjatywami, nie utrudniać osobistego przeżywania spotkania z Matką.

W II części pielgrzymki chcemy nawiedzić leżące niedaleko Częstochowy Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej – Patronki Rodzin, w którym posługują również OO. Paulini. W tym miejscu skorzystamy już z usług przewodnika i będziemy mieli okazję do wspólnej modlitwy liturgicznej.

Koszt pielgrzymki wynosi 70 zł od osoby. Wyżywienie w zakresie własnym. Z gorących dań najwygodniej będzie chyba skorzystać z oferty domu pielgrzyma na Jasnej Górze.

Zapisy w zakrystii Bazyliki lub w kancelarii.